Pomorskie projekty domów
Tomek10.02.2021

Polecane: Serwis ogłoszeniowy

Pomorska architektura od kilkuset lat cieszy się największą popularnością w kraju. Ponskieś budował własne piramidy, kościoły, synagogi, a także cmentarze, dzięki którym do naszych zmarłych przyjeżdżali ludzie z odległych krajów. Najstarszym zabytkiem w Polsce jest kościół zbudowany w XIV wieku na pozostałościach jednego z budynków wzniesionych przez poprzednich mieszkańców miasta, króla Jana Pawłoja Kamińskiego.

Ponskieś było miastem zamkowym Królestwa Polskiego w latach 1679-1717, kiedy to zostało lokowane. W zamku znajdują się archiwa królewskie, między innymi pozostaje nam rękopis papirusu, zwany też papirusem Konstantyna, zawierający dekrety patriarchy Konstantynopola oraz decyzje królów Polski. Zamek jest także siedzibą generalnego gubernatora i kilkoma apartamentami królewskimi.

Wnętrze zamku zdobią oryginalne, historyczne i nietuzinkowe elementy wystroju. Na piętrze znajduje się tzw. Panteon, w którym znajdziemy między innymi krzyże bogów Rzymian, a także różnego rodzaju kontenery, takie jak kontenery królewskie i dyplomatyczne.

Polecane: Strona z ogłoszeniami

Polecane: Ogłoszenia

Tagi: innymi kontenery królewskie zamku którym ponskieś